Ayakkabı Bakımı Nasıl Yapılır?

Beğeni ile satın aldığınız ve uzun yıllar boyunca kullanmayı planladığınız ayakkabılarınız; kısa süre içerisinde eskimeye yüz tutuyor ya da eğilip büzülüyorsa; ufak tefek yöntemler deneyerek, ayakkabılarınızın tıpkı ilk günkü gibi sağlam olmasını, canlı ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Peki, ayakkabılarınızın ömrünü uzatacak, doğru ayakkabı bakımı nasıl yapılır?

deichmann-indirim-kodu

  • Ayakkabılarınızı ayakkabılığa sıra sıra dizmek hoşunuza gidiyor olabilir. Lakin ayakkabıların kapalı ortamda yani kutuda durması; yaşam ömürlerinin de uzamasına yardımcı olur. Bu yüzden ayakkabılarınızı kullandıktan sonra kutusunda muhafaza etmenizi öneriyoruz.
  • Ayakkabınızı daha uzun süre kullanmak adına ayakkabınızı giymeyi ne kadar çok severseniz sevin; her gün giymekten kaçının. En azından ayakkabınızın formunu kaybetmemesi adına 1 gün dinlenmesine izin verin!
  • Su geçirmez sprey sıkarak, süet ayakkabılarınızın yağmurlu havalarda deforme olmasının önüne geçebilirsiniz.

deichmann-indirim-kodu

  • Özellikle deri ayakkabılarınız için boya kullanıyorsanız, kullandığınız boyanın kaliteli olduğundan emin olun. Ayakkabı cilası kullanmak yerine badem yağı kullanarak da ayakkabınızı cilalayabilirsiniz.
  • Ayakkabı ve botlarınızın parlaması adına bir miktar zeytinyağına bandırdığınız bez ile ayakkabılarınızı güzelce silin. Zeytinyağı; ayakkabılarınıza bakım yaparak, eskime süresini uzatır.
  • Ayakkabılarınız kirlendiğinde bir miktar su ile karıştırdığınız limon suyu ile ayakkabılarınızı silebilirsiniz. Limonun içinde bulunan asitler; ayakkabılarınızın kir ve lekeden arınmasına yardımcı olur.

Ayakkabı bakımında en sık yapılan hatalar:

  • Yağmurlu günlerde ıslanan ayakkabılarınızı kurutmak için onları kalorifer ya da ısıtıcı yanına koymayın. Özellikle ayakkabıyı kuruması için soba yanına koymak; ayakkabı derisinin çatlamasına neden oluyor.
  • Ayakkabınıza bulaşan çamuru temizlemek için hafif ıslatılmış bez kullanabilirsiniz. Lakin çamuru temizlemek için ayakkabılarınızı sert bir şekilde silmemeniz bu noktada oldukça önemli. Çamur ne kadar sert olursa olsun ayakkabınızı hafifçe, yıpratmadan silmeye özen gösterin!

Eğer siz de ayakkabı aşığıysanız yüzlerce farklı model ve markaların en yeni ve trend ayakkabı modellerini satışa sunan Deichmann online ayakkabı mağazasının tüm ürünlerini inceleyebilirsiniz. Ufak bir öneri, alışverişinizi yaparken indirimcekim.com ‘un size sunmuş olduğu Deichmann indirim kodu ve Deichmann indirim kuponu fırsatlarını incelemeyi de sakın unutmayın.

Keyifli alışverişler:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir