Baking Makyaj Nedir?

Son zamanların makyaj trendleri arasında bulunan baking (pişirme) makyaj; aslında yıllardır makyaj artistleri tarafından uygulanan makyaj sırları arasında yer alıyor ve en genel tanımıyla baking makyaj; makyajın vücut ısımızla birleşerek; makyajdan daha güzel bir sonuç alabilmemizi ifade ediyor.

Baking Makyajın Diğer Makyaj Stillerinden Farkı:

baking-makyaj-nedir

Çoğumuz bi haber olsak da kendi vücut ısımızın makyajın rengini ve dokusunu değiştirebilme gibi mucizevi bir etkisi bulunuyor. Bu makyaj tekniği esnasında pudra; yüze bol miktarda sürülüyor ve pudra 5-10 dakika boyunca yüzde bekletiliyor. Böylelikle pudranın içerisinde yer alan mineraller ciltteki fazla yağı emiyor; baz makyaj ile cilt daha iyi bir şekilde bütünleşiyor ve sonuç olarak daha mat ve daha pürüzsüz bir görünüm elde ediliyor.

Gündelik hayatta yeni yeni popüler olmaya başlayan bu makyaj tekniği aslında TV çekimleri gibi çoğu profesyonel çekimlerde makyaj artistleri yıllardır kullanıyor.

Baking Makyaj Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle göz altı çevrenizi ve yüzünüzü kaliteli bir nemlendirici ile nemlendirin. Ardından da göz altınıza ve yüzünüzdeki sorunlu bölgelere kapatıcı uygulayın.
  • Dilerseniz yüzünüze bol miktarda pudra sürmeden önce nemlendirici bir sprey kullanmayı da deneyebilirsiniz.

baking-makyaj-nedir

  • Yüzünüze nemlendirici ve kapatıcıyı uyguladıktan sonra özellikle aydınlatmak istediğiniz göz altı bölgenize ve çenenize bol miktarda pudra koyun.
  • Pudranın cildiniz ile bütünleşmesi adına en az 5 dakika boyunca bekleyin.
  • Son olarak pudrayı yüzünüze homojen bir şekilde dağıtmak adına makyaj fırçasından yardım alın!

Baking makyaj; Kim Kardashian ile popüler olmayı başarmış olan ve yüzde aydınlatıcı etkisi bulunan bir makyaj çeşidi. Alın, burun kemiği üzeri, göz altı ve çene bölgesi gibi yüzünüzde daha aydınlık olmasını istediğiniz yerlerde bu tekniği deneyebilirsiniz. Baking makyaj tekniği sayesinde göz altınızın çizgi çizgi görünmesini engelleyebilir, yağlı cildinizi matlaştırabilir ve fotoğraflarda kusursuz görünebilirsiniz.

Baking makyaj trendi henüz yeni moda olmuşken, herkesten önce tekniklerini öğrenip, bu makyajı uygulayabilmek istiyor ama hala yeterli makyaj malzemesine sahip değilseniz Hepsiburada online alışveriş mağazası kozmetik ve kişisel bakım kategorisinde özel markaların olduğu bakım ve kozmetik ürünlerini inceleyebilirsiniz. Ufak bir öneri, alışverişinizi yaparken indirimcekim.com ‘un size sunmuş olduğu Hepsiburada indirim kodu ve Hepsiburada indirim kuponu fırsatlarını incelemeyi de sakın unutmayın.

Keyifli alışverişler:)

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir