Çocuklarda Kış Giyimi

Doğup büyümeye başladıkları andan itibaren çocukların beslenmelerinden tutun, yaşam şekillerine dek her noktaya dikkat ederiz. Buna giyim kuşamları da dahil. Çocukların başta cilt sağlığı olmak üzere sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için kıyafet seçiminde bir takım noktalara dikkat etmek gerekiyor. Özellikle kış aylarında çocuk giyimi konusunda dikkat etmeniz gereken şeyleri sizler için derledik.

Çocuklarda Kış Giyiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Malesef bir çok anne, havalar serinlemeye başladığı andan itibaren çocukları kat kat giydirmeye, bulundukları yerin ısısını yükseltmeye başlarlar. Bunun çocukları hastalıklardan daha fazla koruyacağını düşünerek yapsalar da aslında bu durum hastalıklara davetiye çıkarabilir. Çocuklar üzerine yapılan bazı araştırmalar çocukların ne kadar kat kat giydirilirse o kadar sık hastalığa, özellikle solunum yolu hastalıklarına yakalanacağını söylüyor. Çocukları ideal vücut ısılarında tutmak ve bu ısıyı korumak kış aylarında çocuğu hastalıklardan uzaklaştırmak için yeterli olacaktır.
  • Kış aylarında çocuk giyiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri de dışarıya çıkarken neler giyileceği. Evden çıkmadan önce çocuğunuza mutlaka sağlam bir kar tulumu, katlı ve kolay çıkarılabilir kıyafetler giydirin. Bere, eldiven ve atkı giydirmeyi unutmayın.
  • Yaz ya da kış fark etmeden dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da çocuğun cilt sağlığını koruyacak ürünler tercih etmek. Çocukların ciltleri yetişkinlere göre daha hassas olduğu için onun cilt sağlığını bozmadan koruyacak, vücudunun nefes almasını sağlayacak, alerji yapmayan doğal ve hatta mümkünse organik ürünler tercih edin. Trendyol çocuk haftası özelinde bir çok marka ile ulaşabileceğiniz bu organik çocuk giyim ürünleri çocuğunuzun cilt sağlığını korurken boya ya da kimyasal içeren ürünlerden de uzak durmanıza yardımcı olacak.

Giyim ve çocuk giyimi denince akla gelen en önemli markalardan biri olan Trendyol, Trendyol Çocuk Haftası ile çocuklarının sağlığını düşünen ama bunu yaparken de onların şık ve kaliteli giyinmesini isteyen anneleri yine mutlu ediyor. Sağladığı 25 TL ve 50 TL ‘lik iki farklı kupon avantajı ile bütçelere de hitap eden Trendyol ile çocuklarınızın hem modaya uygun hem de kaliteli giyinmesini sağlayabilirsiniz. 25 TL ve 50 TL değerindeki iki farklı Trendyol indirim kodu ‘na Trendyol Çocuk Haftası sayfamızdan ulaşabilirsiniz.