Küçük Salonlar için Dekorasyon Önerileri

Salonlar en çok özen gösterdiğimiz ve dekorasyonuna en çok önem verdiğimiz odalardan birisi. Yalnız küçük olmaları durumunda dekorasyon konusundan çok da rahat davranılamayabiliniyor. Küçük bir salonu daha geniş göstermek ya da rahat dekore etmek için oldukça dikkatli davranmak gerekebiliyor. Peki bazı püf noktaları ile salonu olduğundan büyük gösterebilir ya da doğru bir dekorasyon edebilmek mümkün mü?

İleteceğimiz küçük salonlar için dekorasyon önerileri ile daha doğru bir dekorasyon uygulamış olabilirsiniz.

kucuk-salonlar-icin-dekorasyon-onerileri1 . Kısa Perdeden Faydalanın

Kat kat yere uzanan, uzun, şatafatlı perdeler sadece salonunuzu boğacak bir detay. Evet belki seviyor olabilirsiniz ama bu salonunuzu daraltmaktan ve modernlikten uzaklaştırmaktan başka bir şeye yaramaz. Küçük salonunuzu daha ferah kullanabilmeniz için kısa perdeler ya da store kullanmanız daha doğru olacaktır.

2 . Açık Renk Tercih Edin

Küçük salonlara koyu renk uygulamak odayı hem ışığını hem enerjisini alır. Eğer küçük bir salona sahipseniz mümkün olduğunca açık aydınlık renkler tercih etmeye özen gösterin. Açık renkler ışığı yansıtarak odayı daha geniş gösterir ayrıca gözü de yormaz.  Bej, beyaz, fildişi, krem gibi renkleri içeren mobilyalar ile odanızı daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz.

Ayrıca fazla desenli şeyler de odanızda sadece göz yoracak şeylerden birisi. Mümkün olduğunca düz ve sade seçimler yaparak daha aydınlık ve göz yormayan bir salon dekore edebilirsiniz. Canlı ve parlak renklerden ya da desenli karelerden vazgeçemiyorsanız bunları yastık, biblo, vazo ya da çerçeve gibi aksesurlar ile değerlendirebilirsiniz.

kucuk-salonlar-icin-dekorasyon-onerileri3 . Boya Seçimi Önemli

Tıpkı mobilya seçiminde olduğu gibi duvar ve tavan boya seçiminizde de açık, sade ve mat renklere yer vermeye özen gösterin. Eğer odanıza duvar kağıdı uygulamak istiyorsanız soft tonları tercih edebilirsiniz. Eğer alçak bir tavana sahipseniz çizgili duvar kağıtları odanızı toparlamaya yetecektir.

4 . Işıkları Çoğaltın

Aydınlatma bir evin dekorasyonunda en önemli maddelerden biri. Bir de salon küçük olunca oldukça dikkat edilmesi gereken bir konu. Eğer salonunuz yeterince ışık almıyorsa aydınlatma sayısını artırmanız önerilir. Küçük abajurlar, lambaderler ya da duvara gömme olan spot ışıkları ile odanızdaki ışık sayısını artırabilirve odanızı daha geniş gösterebilirsiniz.

5 . Az Eşya Candır

Küçük salonlar için az eşya her zaman candır. Çünkü eşya bolluğu odayı boğacak, dağınık göz yoran bir salona dönüştürecektir. Mümkün olduğunca minimalist düşünerek az eşya ile odanızı dekore etmeye gayret gösterin. Büyük aksesuarlar yerine daha küçük aksesurlar seçmeye çalışın.

kucuk-salonlar-icin-dekorasyon-onerileri6 . Köşe Koltuğunu Seçin

Küçük salonlar için dekorasyon önerilerinden bir diğeri de köşe koltuğu. L şeklinde köşe koltukları küçük salonlarda hem fazladan yer kaplamaz hem daha modern ve rahat bir kullanım sağlar. Köşe koltuk alarak kendinize daha rahat bir dekorasyon alanı sağlayabilirsiniz.

7 . Aynanın Derinliğini Kullanın

Salonunuzun bir köşesine büyük boy bir ayna dekore ederek salonunuza daha derin bir hava katabilirsiniz. Ayna  detayını kullanmak salonunuzu daha geniş gösterecektir.

Eğer henüz evinizi dekore etmediyseniz ya da yeni baştan bir değişiklik yapmak istiyor ama nereden alışveriş yapacağınızı bilmiyorsanız Koçtaş online sitesi üzerinden dekorasyonunuzu tamamlayacak mobilya, aksesuar alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ufak bir öneri, alışverişinizi yaparken indirimcekim.com ‘un size sunmuş olduğu Koçtaş indirim kodu ve Koçtaş indirim kuponu fırsatlarını incelemeyi de sakın unutmayın.

Keyifli alışverişler:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir