Yılbaşı Makyajı Önerileri

Yılbaşında ne giyeceğimiz, kıyafetimiz ile hangi ayakkabı ve çantayı kombinleyeceğimiz kadar önemli bir diğer konu da şüphesiz ki bu günde nasıl bir makyajı tercih edeceğimiz.

Makyajımız bu özel günde oldukça önemli; çünkü çoğumuz daha şık ve daha gösterişli görüneyim derken makyajı abartabiliyor, yüzümüzün daha kötü görünmesine neden olabiliyoruz.

Peki, doğru bir yılbaşı makyajı nasıl olmalı?

İşte sizler için hazırladığımız yılbaşı makyajı önerilerimiz:

yilbasi-makyaji-nasil-olmali

  • Kırmızı ruj

Özel gecelerde aklımıza ilk gelen şey; kırmızı ruj olsa gerek!

Gösterişli, ihtişamlı, buram buram asalet kokan bir görünüm için bu özel gecede kırmızı ruj kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Elbiseniz siyah, gri, beyaz gibi kırmızı ile uyumlu renklerden biriyse hiç çekinmeden kırmızı ruj ile dudaklarınızı ve seksiliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

  • Işıltının simgesi: Dore far

İhtişamın ve zerafetin simgesi olan dore rengini daha dikkat çekici görünmek adına bu özel gecede kullanabilirsiniz.

Lakin dore far kullanacaksanız ruj seçiminizde olabildiğince sade olmanız oldukça önemli. Aksi halde oldukça abartılı bir makyaja imza atarak, düş kırıklığı yaşayabilirsiniz.

yilbasi-makyaji-nasil-olmali

  • Metalik ışıltılar:

Özel günler için birebir olan metalik makyaj malzemeleri; bu anlamlı günde daha kışkırtıcı ve seksi görünmenize yardımcı olabilir.

Metalik mavi, metalik gri ya da metalik siyah… Yılbaşında sınırlarınızı zorlayarak; ışıl ışıl parlayabilir, kusursuz ve son derece iddialı görünebilirsiniz.

  • Dumanlı göz makyajı:

Her kadın bilir ki dumanlı göz makyajı kadar seksi gösteren bir başka göz makyajı çeşidi henüz keşfedilmedi…

Kulağa standart ve klasik gelse de koyu kahve, siyah ya da gri renklerine ağırlık verilen dumanlı bir göz makyajı ile gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Yalnız bu makyajı tercih edecekseniz; dudaklarınızda ve teninizde olabildiğine ‘nude’ tonlar kullanmaya özen gösterin!

Yılbaşı gecesi gelmeden, eğer hala yeterli makyaj malzemesine sahip değilseniz Cosmetica online kozmetik ve bakım sitesinde özel markaların sunmuş olduğu bakım ve kozmetik ürünlerini ve yeni yıla özel indirim fırsatlarını inceleyebilirsiniz. Ufak bir öneri, alışverişinizi yaparken indirimcekim.com ‘un size sunmuş olduğu Cosmetica indirim kodu ve Cosmetica indirim kuponu fırsatlarını incelemeyi de sakın unutmayın.

Mutlu Yıllar 🙂