Zayıflamış Saçlar İçin Bakım Önerileri

Güçlü, parlak, canlı ve dolgun saçlara sahip olmak adına onlarca farklı saç bakım ürünü denemenize rağmen, hala saçlarınız yıpranmış, cansız ve seyrek görünüyorsa; saçlarınızın daha canlı ve ışıl ışıl görünmesi adına saç bakım tüyolarımızı uygulayabilirsiniz.

Peki, daha güçlü ve dolgun saçlara sahip olmak adına neler yapmamız gerekiyor?

yves-rocher-indirim-kodu

* Saçlarınızın zayıf ve cansız görünmesinin nedeni saçınızın aşırı miktarda dökülmesi olabilir. Bu noktada saç dökülmesini önleyici şampuanlar kullanmak; saçınızın seyrelmesini engelleyebilir. Lakin uzun dönemli bir çözüm için öncelikle saçınızın neden döküldüğünü öğrenmeniz gerekiyor.

* Saçı haftada üç seferden fazla yıkamak; saç dökülmesine neden olan bir diğer unsur. Bu yüzden saçınızı haftada üç kez olacak şekilde yıkamaya özen gösterin.

* Saçların daha güzel görünmesi adına kullanılan saç spreyleri, köpükler, serumlar; arka arkaya uygulandığında saçın cansız ve hacimsiz görünmesine sebep oluyor. Bu yüzden saçınız için gerekli olmayan ekstra ürünleri kullanmaktan kaçının!

* Saçınızın güçlü ve daha dayanıklı olması için dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta saç tipinize uygun saç bakım ürünlerini kullanmak! Yani yağlı saçlara kuru saçlar için hazırlanmış saç bakım ürünü uygulamak; en büyük hatanız olabilir.

yves-rocher-indirim-kodu

* Saç maşası, saç düzleştiricisi vb. saç şekillendirici ürünleri kullanırken de aşırıya kaçmaktan kaçının. Aksi halde saça uygulanan ısı ve kimyasal işlemler; saç tellerinizin daha çok zarar görmesine davetiye çıkarabilir.

* Saç dökülmesi ve zayıflaması; yanlış beslendiğinizin sinyallerini veriyor da olabilir. Saçlarınız son dönemlerde gereğinden fazla dökülmeye başladıysa D vitamini ve protein içeren besinleri daha çok tüketmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

* Tamamen bitkisel ve doğal içerikli saç bakım maskeleri ile de saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. Haftada iki kez saç tipinize uygun bir saç maskesi ile yıpranmış saçlarınızı onarabilirsiniz.

Kışın yıpratıcı havası henüz esmeden zayıflamış saçlarınıza bakım yapmak istiyor ama henüz hangi bakım malzemesine sahip olacağınızı bilmiyorsanız Yves Rocher online bakım ve kozmetik sitesinde sizler için hazırlanmış olan saç bakım ürünlerini inceleyebilirsiniz. Ufak bir öneri, alışverişinizi yaparken indirimcekim.com ‘un size sunmuş olduğu Yves Rocher indirim kodu ve Yves Rocher indirim kuponu fırsatlarını incelemeyi de sakın unutmayın.

Keyifli alışverişler:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir